Dondurarak Zayıflama – Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz bölgesel yağlanma, sadece kadınlarda değil erkeklerde de sıkça karşılaştığımız sağlık açısından olduğu kadar görsel olarak rahatsızlık veren bir problem.

 Kimi durumlarda kişinin sosyal hayatını etkileyebilecek bölgesel yağlanmalar, kadınlarda basen, göbek, bel, diz içi ve üst kol gibi bölgelerde; erkekler de ise genelde göbek ve bel çevresinde toplanır. 

Kışın kalın kıyafetler altında saklamaya çalışılan bölgesel yağlar, genelde yaz yaklaşırken bir sorun olarak gün yüzüne çıkar ve çözüm aranmaya başlar.
Yağ hücreleri bütün vücuda dağılmıştır. Sağlık sorunları, yanlış beslenme, hareketsizlik, genetik faktörler kişide var olan yağ hücrelerinin bölgesel olarak genişlemesine, hacminin büyümesine neden olabilir. 

Spor, egzersiz, uzman gözetiminde yapılan diyetler bile bazen bölgesel yağlanmaya çözüm olmaz. 

Bu noktada bölgesel yağlardan kurtulmak için alternatif yöntemler, çözümler devreye girer.

Soğuk Lipoliz

Ameliyatlı vücut şekillendirme yöntemlerine alternatif olarak karşımıza çıkan ve kişinin hayatını etkilemeyen, acısız, anestezi gerektirmeyen rahat ve de konforlu yöntemlerden biri de Soğuk Lipoliz’dir. 

Dondurarak vücut şekillendirme ve zayıflama olarak tanımlayabileceğimiz Soğuk Lipoliz, son dönemde çok revaçta olan, sonuçları da danışanlarımızı mutlu eden bir uygulamadır.

Dondurarak Zayıflama ve Şekillendirme Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz cihazı özel bir başlığa sahiptir. Cildi uygulama esnasında soğuktan koruması için özel bir jel ve sprey uygulama yapılacak bölgeye tatbik edilir, derinin üzerinde ince bir film oluşturulur. 

Bölgesel yağlanmanın ortadan kaldırılması hedeflenen bölgeye özel başlıklar yerleştirilerek uygulama yapılır. 

Başlık konulduğu bölgeyi soğutur, herhangi bir acı, ağrı olmadan işlem gerçekleştirilir. Soğuk Lipoliz, 30-60 dakika arasında süren uygulamada, cilt altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kontrollü bir şekilde soğutularak, yağ hücrelerinin küçülme sürecine girmesi sağlanır. 

Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelerde uygulanır ve etkin sonuç alınır, kişinin günlük hayatına devam edebileceği bir uygulamadır.

 Soğuk Lipoliz’in en güzel yanı yağları eritirken aynı zamanda sıkılaşma da yapmasıdır, ayrıca selülitli görünümün de düzelmesine yardımcı olur.
Vücudun her bölgesindeki bölgesel yağlanmalar kadın erkek herkes için uygun bir uygulamadır.


Soğuk Lipoliz’de ikinci aşamada ek bir terapi yöntemi ile kan dolaşımı hızlandırılır, yağ hücrelerinin vücuttan su ve ödem atımı ile birlikte uzaklaştırılması sağlanır. 

Uygulama acısız, ağrısız, doğal görünümlü bir incelme ve aynı anda sıkılaşma sağlar. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülerek geri dönüşümsüz kaybını sağlar.


Soğuk Lipoliz seansları uygulama yapılabilecek her uygulama için 30-60 dakika arasında sürer, kişi uygulama esnasında kitap okuyabilir, TV seyredebilir, müzik dinleyebilir.


Soğuk Lipoliz’de yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir.


Uygulama sonrasında kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. İki ile dört ayda uygulamanın net sonuçları görülür.

error: Content is protected !!
Whatsapp
Powered by